Toko-koe 18.2. tulokset

Alokasluokka
 
1. lbu Varjoahon  Royal Guard
Poliisikoiralaitos, Hämeenlinna
ALO 1
193
KP
 
2. sknn Nitamuksen Ada
Marianne Takalo, Oulainen
ALO 1
181,5
Omistajan nimi ja kotipaikka
 
3. sknn Flatout Fast
Camilla Peura, Vantaa
ALO 1
181,5
 
4. spkn Jamosch Dana
Nora Ikonen, Kannus
ALO 1
175,5
TK1
 
5. x-rotu Saga
Saara Viinikainen
ALO1
161,5
 
6.  lbu Varjoahon Lordi Nelson
 Niina Ahola, Sievi
ALO 2
158,5
 
7. jämtlanninpystykorva Hippi
Eeva Moilanen, Kannus
157
ALO 2
 
8. lapinporokoira Riku
Liisa Leppäsalo, Kannus
ALO 2
142,5
 
Avoin luokka
 
1. lapinporokoira
Ihanniinku Aito Karhunkukka
Adalmiina Fordell
FI33542/13
AVO 1
174
 
2. kääpiöpinseri crazy Cowboy’s keep on dreaming
Jasmina Jutila, Kokkola
AVO 1
164
 
x-rotu Lyyli
Kanerva Kukkavaara
ohj. kesk.
 
Voittajaluokka
 
1. slku Tulettaren Benji
Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen
VOI 2
248
 
2. lbu Varjoahon Markiisi De Sade
Helka Väyrynen, Kaustinen
VOI 3
206
 
3. bcn Demssin Roadrunner
Tellervo Ranto, Haapavesi
VOI 3
193,5
 
sheltti Pilvimarjan Constantijn
Mikaela Burgos, Vantaa
VOI
163,5
 
sknn Flatout Fabulous
Camilla Peura, Vantaa
VOI
96,5
 
 
Erikoisvoittajaluokka
 
1. sheltti Pilvimarjan Pikku Kiwa
Mikaela Burgos, Vantaa
EVL 2
232
 
2. bptu Perfect Macho of Dark Brightness
Susanna Kariniemi, Sievi
EVL 2
228
 
3. cpku Timonan Xotic Xorro
Kaarina Pesonen, Nivala
EVL 3
198,5
 
bullmastiffi Libethin Sweet Dream
Sanna Raumala, Oulu
ohj. kesk 

Rally-toko 7.10.2014 tulokset

Rally-toko 7.10.2014

Tuomari: Tytti Lintenhofer

ALOKASLUOKKA

rotu sp virallinen nimi nimi ohjaaja tulos
1. berninpaimenkoira n Ronetta’s Amoretta Rea Tiina Laakko ALO99
2. berninpaimenkoira n Ronetta’s Charonjen Girl Ruu Tiina Laakko ALO98
3. sileäkarvainen noutaja n Filurin Fink Marge Piritta Pärssinen ALO97
KK mäyräkoira u Batman Vallu Alina Metsä-Ketelä ALO96
lapinporokoira n Ihanniinku Aito Karhunkukka Nutu Adalmiina Fordell ALO96
bedlingtoninterrieri u Heinäkengän Napoleon Napo Aino Ronkainen ALO94
sileäkarvainen noutaja n Chiccoxen Hullabaloo Selma Piritta Pärssinen ALO92
glen of imaalinterrieri u Honeysuckle Nemo Selina Saimala ALO92
australianpaimenkoira u Hazelmoor Zlatan Kajo Emilia Myllymaa ALO90
sileäkarvainen noutaja n Flatterhaft Du Och Jag Hellevi Piritta Pärssinen ALO90
labradorinnoutaja n Darkwater’s Heron Sonoma Hilla Arto Kotimaa ALO90
espanjanvesikoira n Zorrazo Rociana Rosi Anneli Tervonen ALO84 RTK1
belgianpaimenkoira tervueren u Ar’tfulfox’s Loud Legend Jedi Riina Suontakanen ALO80 RTK1
hokkaido u Chitose Washi Kitami Hokuryuusou Kuro Ronja Vahvelainen ALO79 Tuomaripalkinto
saksanpaimenkoira n Evergrey’s Karonetta’s Girl Tiina Laakko ALO79
novascotiannoutaja n Novamian Rose Moonstone Rose Anu Kivioja ALO79 RTK1
glen of imaalinterrieri n Cuislemochroi Lissu Selina Saimala ALO76
kiinanharjakoira n Windy Forest’s If I Had You Doris Jenna Vuori ALO0
welsh corgi pembroke n Serpamin Ultra Fine
Nessa Ida Jokela ALO0
australianpaimenkoira n Sanjeet A’laNala Belita Corinna Xsara Tiina Löfman ALO- hylätty

AVOIN LUOKKA

rotu sp virallinen nimi nimi ohjaaja tulos
1. pitkäkarvainen collie u Downmoore No Comments Conn Kaarina Pesonen AVO95
2. pitkäkarvainen collie u Twilight Moon Legend of Luxury Leewi Sini Ahola AVO95
3. walesinspringerspanieli u Wild Fellow’s Royal Mystic Mysti Henna Lempiäinen AVO93
x-rotu n Seri Seri Asta Rekilä AVO89
pitkäkarvainen collie u Timonan Xotic Xorro Pörrö Kaarina Pesonen AVO88
buhund n Tunturipuron Lumikeiju Keiju Asta Rekilä AVO81
manchesterinterrieri n Bonwild Catch Me If You Can Haloo Fiia-Maria Kivioja AVO0
länsigöötanmaanpystykorva uros u Konnunkodon Freki Varg Freki Erja Rintala AVO0 tuomaripalkinto
suomenlapinkoira n Sagamainen Kirsikka Lumi Ilse Matintalo AVO- hylätty

TOKO-koe 4.3.2013

Ohjeellinen kokeen aikataulu

Erikoisvoittajaluokka / 3 koiraa / alkaa 17.00
Voittajaluokka / 2 koiraa / alkaa 18.00
Avoinluokka / 4 koiraa / alkaa 18.30
Alokasluokka / 11 koiraa / alkaa 19.15

TOKO-koe 14.1.

Toko-kokeen ilmoittautuminen on käynnissä:

14.1.2013 TOKO, tuom. Veijo Kinnunen
Ilm. 1.-8.1.2013. PIRITTA PÄRSSINEN, OLLIKKALANKATU 3 A 3 69100 KANNUS, puh. 044-7250652, piritta.parssinen @ kpedu.fi .
Osanottomaksu 20€, Tilille FI15 1066 3000 1031 87 NDEAFIHH
Koe alkaa klo 17. Etusija järjestävän yhdistyksen jäsenillä
Max. 20 koiraa

TOKO-koe 27.11.2012 aikataulu

koiria              alkaa
Avoin luokka                         6                    17.00
Voittajaluokka                       2                    18.00
Alokasluokka                        8                    18.30
Erikoisvoittajaluokka             4                    19.50

TOKO 4.10.2012

TOKO-KOE 4.10.2012 Kannus
Tuomari Piritta Pärssinen

ALOKASLUOKKA

1. saksanpaimenkoira Karvakuula Baila, Sandra Ronkainen, 183,5 ALO1, TK1
2. silkkiterrieri Helikuun Lahkalaga, Hanna-Leena Mustakangas, 155 ALO2
3. cavalierkingcharlesinspanieli Sumu, Senni Kauppinen, 136 ALO3
4. partacollie Brisk Hair’s Turbo Tail Tigger, Tiina Rissanen, 94,5

AVOIN LUOKKA

1. shetlanninlammaskoira Päivänpaisteen Fakiiri, Kristiina Haavikko, 158,5 AVO2

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

1. sileäkarvainennoutaja Flat Power Noble Gem, Heidi Siipo, 237 EVL2
2. berninpaimenkoira Ronetta’s Amoretta, Tiina Laakko 199,5 EVL3

Hakukoe 3.9.2012

Tuomari: Mikael Kallio

Voittajaluokka
knn Miklaus Lucky Touch, Kaija Jämsä 276, HK3
sknn Evergrey’s E-Mersedez, Tiina Laakko, ei tulosta (maasto 139)
Avoin luokka
bpmn Aktivistin Pikku Helmi, Michaela Grönlund, 266, HK2
rwu Nirhankankaan Williamgoodmoon, Sanna Kääpä, ei tulosta (maasto 184, tottis 67)
Alokasluokka
dn Eria Pro Zada Zehava, Mari Moisala, ei tulosta (maasto 118)